Agraf dystrybutor marki Promostars
Wyjście

Certyfikaty

Start » Certyfikaty
Crimson Cut

OEKO-TEX jest skrótową nazwą Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry, założonego w 1992 roku, z inicjatywy niemieckiego Instytutu Hohenstein i Austriackiego Instytutu Włókiennictwa. Stowarzyszenie z siedzibą w Zurychu skupia wokół siebie osiemnaście instytutów testowych i badawczych z Europy i Azji. W Polsce jego prawnym przedstawicielem jest Instytut Inżynierii Materiałów Włókienniczych w Łodzi.

Standard 100 by Oeko-Tex® jest certyfikatem mającym potwierdzać bezpieczeństwo produktów tekstylnych dla człowieka i środowiska, szczegółowo określając wartości graniczne chemikaliów potencjalnie szkodliwych dla konsumentów. Oznacza to, że nie tylko gotowy produkt wraz ze wszystkimi jego elementami jak guziki, zamki czy metki, musi być wolny od niebezpiecznych substancji, ale też półfabrykaty i surowce, z których został wykonany. Tekstylia jak i ich dodatki nie mogą zawierać barwników azowych, pestycydów, chlorofenoli, chlorobenzenów i chlorotoluenów, ftalanów i organicznych związków cyny, substancji rakotwórczych i alergogennych, ekstrahowalnych metali ciężkich, czy też pozostałości rozpuszczalników. Dodatkowo ich pH musi być zgodne z odczynem skóry człowieka i mieć zgodny z normami poziom wybarwienia.

Oeko-Tex standard 100 ma głównie na celu odseparowanie człowieka od chorobotwórczych substancji. Dotyczy to głównie skóry, ale również śliny w przypadku zabawek dla dzieć, czy też substancji zapachowych. Kryteria certyfikacji są tym surowsze im większy stopień kontaktu chamikaliów ze skórą. Z tego względu produkty dzielą się na cztery klasy:

  • certyfikat Oeko-Tex standard 100 klasa IV – wyroby dekoracyjne i wyposażenia wnętrz jak obicia mebli, zasłony, dywany czy obrusy, gdzie kontakt ze skórą jest znikomy.
  • certyfikat Oeko-Tex standard 100 klasa III – odzież niemająca bezpośredniego kontaktu ze skórą konsumenta, na przykład dodatkowe okrycia wierzchnie, kurtki, bezrękawniki
  • certyfikat Oeko-Tex standard 100 klasa II – tekstylia z bezpośrednim i częstym kontaktem ze skórą. T-Shirty, koszulki polo, prześcieradła, skarpetki
  • certyfikat Oeko-Tex standard 100 klasa I – podobnie jak w przypadku klasy II są to produkty tekstylne z którymi skóra ma częsty kontakt, ale są one przeznaczone dla dzieci do 3 roku życia, w tym zabawki materiałowe, ubranka i pościel

STANDARD 100 by OEKO-TEX ® jest jednym z rozpoznawalnych, jeśli nie najbardziej rozpoznawalnym znakiem jakości na całym świecie. Jest to niewątpliwie duże ułatwienie dla klienta przy zakupie odzieży bezpiecznej i wysokiej jakości. Ponad dziesięć tysięcy producentów ze stu państw, wśród nich LPP Printable posiada certyfikat wystawiony przez Instytut Włókiennictwa na podstawie raportu z badań NC-9046/63/2020. Jest to Certyfikat Oeko-Tex standard 100 klasa I na produkty dla dorosłych i dzieci, wykonanych z dzianin białych i barwionych, bawełnianych i poliestrowych spełniających wymagania humanoekologiczne.

 

 

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe
Nasza Oferta
Koszulki, polo, bluzy/spodnie, koszule/swetry, polary, czapki, kurtki, bezrękawniki

Odzież reklamowo-robocza

promostars, crimsoncut, geffer, mark the helper
Przewiń na górę