Agraf dystrybutor marki Promostars
Wyjście

Nadruk, haft na odzieży reklamowej Promostars

Start » Nadruk, haft na odzieży reklamowej Promostars
Crimson Cut

W dostępnej w asortymencie odzieży reklamowej Promostars wykonujemy znakowanie głównie haftem i sitodrukiem. Nadruki na koszulkach „puchnące”, wypukłe czy wykonanie naszywki również nie stanowi dla nas problemu.

Do najpopularniejszych technik znakowania odzieży reklamowej Promostars należą:

SITODRUK – NADRUK BEZPOŚREDNI NA ODZIEŻY

Nadruk sitodrukSitodruk to metoda nadruku na koszulkach czy innych częściach odzieży stosowana najczęściej. Polega na bezpośrednim nakładaniu farby na koszulki poprzez sita, które uprzednio muszą być przygotowane, następnie nadruk musimy utrwalić termicznie. W sitodruku każdy kolor nakładany jest na odzież oddzielnie, a do każdego sita trzeba przygotować oddzielną matrycę.  Koszt przygotowania sitodruku ze względu na użyty materiał jak i pracochłonność jest dosyć wysoki, natomiast sam nadruk tą techniką jest już stosunkowo tani. Znakowanie odzieży sitodrukiem polecane jest szczególnie w przypadku większych nakładów.

Nadruk CMYKW sitodruku na odzieży korzysta się z farb plastizolowych, rozpuszczalnikowych i wodnych. Jako podstawę koloru stosujemy wzornik Pantone, ale często stosujemy także technikę CMYK pozwalającą uzyskać jakość fotograficzną nadruku. Ciekawe są techniki sitodruku wzbogacające tradycyjne nadruki na koszulkach, np. HD – technika nadająca wysokość całemu nadrukowi na odzieży zachowując jednocześnie ostre krawędzie, Puff – czyli nadruk puchnący – dodany do farby środek chemiczny silnie gazuje, tworząc efekt wypukłego nadruku, żel – nadruk zazwyczaj bezbarwny imitujący efekt rosy, kropli wody, stosowany do uszlachetnienia nadruku na koszulkach. Bardzo często stosuje się techniki mieszane, czyli np. zdjęcie wykonane techniką CMYK, hasło wydrukowane wg dokładnie określonego koloru Pantone, niektóre elementy uwypuklone żelem, brokatem, oraz elementy graficzne wypukłe w technice Puff lub HD.

Nadruk HD

Nadruk Żelnadruk puff

SITODRUK TRANSFEROWY

Ta metoda nadruku na koszulkach jest podobna do sitodruku bezpośredniego, ale wykorzystujemy tu papier transferowy do przeniesienia obrazu na koszulkę, bluzę, czapkę. Nanosimy rysunek w odbiciu lustrzanym na papier a następnie na gorąco przenosimy na odzież.

Jest to metoda droższa, ale daje bardzo wysokie krycie kolorów, ostre krawędzie, efekt gładkiego nadruku. Sitodruk transferowy jest trwały i często niezastąpiony w przypadku nadruku na ciężko dostępnych miejscach jak np. kieszonki, elementy czapek, rękawki, nierówne powierzchnie (blisko szwów).

DIGIPLAST

Ta technika charakteryzuje się fotograficzną jakością znakowania o wysokiej rozdzielczości, pozwala także na druk płynnych przejść tonalnych między kolorami. Grafiki aplikowane są na odzieży reklamowej (t-shirty, koszulki polo, bluzy, kurtki, czapki itd.) za pomocą wysokiej temperatury. Nadruki na koszulki, czapki i inne części garderoby wykonane metodą digiplast cechują się jakością druku cyfrowego i trwałością sitodruku.

HAFT

Haft OlsztynHaft komputerowy jest to metoda stosowana przede wszystkim na grubsze materiały np. koszulki polo, polary, bluzy, kurtki, torby, czapki – nie dochodzi wtedy do ściągania materiału. Aby temu zapobiec stosuje się podkład z fizeliny. Haft najlepiej jest wykonywać na wykrojach – łatwiej jest wtedy tkaninę naciągnąć na specjalny tamborek. Haft jest to metoda bardzo trwała, szlachetna, dająca wrażenie profesjonalizmu, natomiast nie jest to metoda dobra do odzwierciedlenia drobnych szczegółów, zaawansowanych form graficznych, ponieważ jesteśmy tu ograniczeni grubością nitki. Do dyspozycji mamy bardzo duży wybór kolorów nitek. Pozwala to na niezwykle dokładne dobranie pożądanego koloru. Haft może być płaski lub wypukły, tak zwany 3D.

Haft 3D

Koszt wykonania haftu komputerowego jest uzależniony od ilości uderzeń igły maszyny haftującej. Ilość uderzeń igły określa gęstość ściegu, zużycie nici, czas pracy maszyny. Przy wykonaniu haftu nie ma znaczenia ilość wykorzystanych kolorów. Do powyższych kosztów należy dodać jednorazowy koszt wykonania projektu haftu uzależniony od wielkości i stopnia skomplikowania. Projekt takiego haftu posiada tolerancję zmiany jego wielkości o +-10%. Przy większych zmianach należy wykonać nowy projekt.

HAFTOWANA APLIKACJA

Haftujemy nie bezpośrednio na odzieży tylko na innym materiale, a następnie gotową aplikację naszywamy na produkt

 

APLIKACJA ŻAKARDOWA

Aplikacje żakardowe – metoda tkania wzoru na specjalnych krosnach pozwalająca uzyskać dużą dokładność w porównaniu do haftu, np. drobne napisy, szczegółowe rysunki. Gotową aplikacje możemy przyszyć, obhaftować lub wgrzać. Technika ta jest jednak przeznaczona do dużych nakładów, powyżej 500 szt.

FOLIA FLEX

Metoda znakowania odzieży reklamowej polegająca na wycięciu ploterem grafiki na specjalnej folii, a następnie wgrzaniu w t-shirt, bluzę, koszulkę polo, torbę. Jest to metoda doskonała do prostych wzorów i niskich nakładów nawet pojedynczych sztuk i jest bardzo trwała. Nie wymaga poligraficznego przygotowania do druku co ogranicza koszty, natomiast może być stosowana tylko w przypadku grafiki wektorowej (corel, illustrator). Metoda nadruku na odzieży wykorzystująca folię flex i flock daje efekt cienkiej folii lub „meszku” o bardzo wysokim kryciu kolorów i wyrazistości krawędzi nadruku. Obecnie na rynku spotykamy duży wybór folii, np. folia transferowa do ploterów tnących w kolorze złotym, srebrnym, zielonym, czerwonym tęczowym metalicznym, super błyszczącym, folia perforowana stosowana do aplikacji na strojach sportowych, folie brokatowe, luminescencyjne, puchnące, oraz wiele innych.

DRUKOWANY FLOCK

Drukowany flock to technika nanoszenia nadruków na koszulki metodą sublimacji na powierzchnię o innym kolorze niż biały. W przypadku tkanin kolorowych nadruk nanoszony jest na podkładzie flockowym w formie aplikacji. Ilość kolorów w tej technice nie ma znaczenia dla wyceny. Nadruk na koszulki wykonany ploterem na specjalnym papierze jest transferowany za pomocą prasy pod wysoką temperaturą na podkład flockowy, a następnie wprasowany w produkt.

HOT-STAMPING

Hot stamping- (termotransfer,lub hot-print) metoda ta polega na naniesieniu na nadrukowane podłoże specjalnej warstwy klejącej, na której umieszcza się folię hot-stampingową. Następnie, na skutek działania wysokiej temperatury, folia wgrzewana jest w materiał w miejscach, w ktorych miała styczność z warstwą klejącą. Metoda ta stosowana jest przede wszystkim w nadrukach błyszczących.

WSZYWKI ŻAKARDOWE

Wszywki żakardowe – tkanie wzoru pozwala uzyskać dużą dokładność drobnych detali (małe napisy). Wszywkę przyszywamy najczęściej na wewnętrznej stronie karku, szwie bocznym lub na skraju rękawa. Eleganckie i dyskretne oznakowanie, tworzy kolekcję odzieży reklamowej firmy, nadaje odzieży indywidualny charakter. Metoda zarezerwowana dla większych nakładów powyżej tysiąca egzemplarzy. Często stosujemy także wszywki drukowane metodą sitodruku – jest to metoda tańsza.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe
Nasza Oferta
Koszulki, polo, bluzy/spodnie, koszule/swetry, polary, czapki, kurtki, bezrękawniki

Odzież reklamowo-robocza

promostars, crimsoncut, geffer, mark the helper
Przewiń na górę