Agraf dystrybutor marki Promostars
Wyjście

Co świadczy o jakości koszulki?

Start » Aktualności » Co świadczy o jakości koszulki?
Kurtki Promostars
Co świadczy o jakości koszulki?

Decydując się na zakup koszulek reklamowych warto wcześniej dowiedzieć się nieco o ich jakości. Wbrew pozorom nie świadczy o tym gramatura t-shirta. Oznacza ona, bowiem, jedynie ciężar i grubość bawełny użytej do jej uszycia i nierzadko zdarza się, że koszulka o gramaturze 150g jest wytrzymalsza niż t-shirt o gramaturze 190g innego producenta.

 

KoszulkiKrój rękawów

Po prawej t-shirt Promostars, po lewej – koszulka konkurencyjnej firmy.

Warto zwrócić uwagę na krój koszulki, bo w rzeczywistości t-shirt t-shirtowi nierówny. Rękawy koszulki powinny być przyszyte po łuku – t-shirt, który posiada rękawy wszyte w linii prostej układa się na ciele gorzej. Poniżej porównanie kroju t-shirta konkurencyjnej firmy i koszulki Promostars.

Gęstość przeszycia

Na górze koszulki innego producenta, na dole szwy w t-shircie Promostars.

Kolejna kwestią decydującą o jakości koszulek jest rodzaj szwów. Powinny być dość mocno zagęszczone. Rzadsze przeszycia charakteryzują się niższą trwałością i słabiej trzymają ze sobą elementy koszulki.

Szwy

Na górze koszulki innego producenta, na dole szwy w t-shircie Promostars.

Ważny jest także rodzaj przeszycia – szwy mogą być wykonane z nici (koszulki Promostars) lub przędzy (koszulki innych producentów). Przędza, w przeciwieństwie do nici, nie jest skręcona, a jej włókna nie są ułożone równolegle, co powoduje, że szybciej się przeciera.

Ilość przeszyć

Na górze koszulki innego producenta, na dole szwy w t-shircie Promostars.

Koszulki różnych producentów różnią się między sobą także sposobem przeszycia i konstrukcją ściągacza. Najlepiej gdy t-shirt posiada podwójne przeszycia:

Ściągacz

Ściągacz powinien być przyszyty tak, by boczne przeszycia nie były widoczne. W przeciwnym razie koszulka źle układa się na sylwetce.

 

 

Jakość dzianiny

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość koszulek jest materiał, z którego zostały wykonane. Wyróżnia się dwa główne rodzaje przędzy bawełnianej, z której powstaje dzianina używana przy produkcji t-shirtów: Ring Spun oraz Open End.

Koszulki wykonane z czesanej bawełny typu Ring Spun przewyższają jakością te, które powstały z bawełny Open End. Ze względu na strukturę skręconej przędzy są gładsze, odporne na kurczenie, nie zostawiają włókien, są odporne na wycieranie, a przez to bardziej trwałe i najlepiej nadają się do nadruku.

Podejmując decyzję o zakupie koszulek reklamowych warto zwrócić uwagę, czy przypadkiem nie są wykonane z bawełny typu Open End.

Promostars do produkcji swoich koszulek reklamowych wykorzystuje tylko i wyłącznie bawełnę typu Ring Spun.

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii
Nasza Oferta
Koszulki, polo, bluzy/spodnie, koszule/swetry, polary, czapki, kurtki, bezrękawniki

Odzież reklamowo-robocza

promostars, crimsoncut, geffer, mark the helper
Przewiń na górę